Darmowy jadłospis wegański do pobrania – 2000 kcal

O diecie roślinnej wiem sporo w teorii. Chcę sprawdzić się jednak w praktyce. Ułożyłam jadłospis wegański dla siebie, ale stwierdziłam, że warto się nim podzielić. Zachęcam abyście razem ze mną przetestowali ten model żywienia! 🙂

Już dziś wiem, że jest mało prawdopodobne abym przeszła na weganizm na stałe, uwielbiam sery, jajka, ryby i na pewno będę je jeść. Chciałabym jednak ograniczyć ilość mięsa i nabiału w swojej diecie.

Produkcja mięsa zwłaszcza wołowiny wpływa negatywnie na klimat, przyczynia się do globalnego ocieplenia. Polecam obejrzeć filmik Kasi Gandor, która w bardzo fajny sposób omawia ten temat -> zajrzyjcie tutaj. Poza tym ciężko dostać dobrej jakości mięso. Nie zamierzam jednak rezygnować z niego całkowicie, kurczak i indyk czasami wylądują na moim talerzu.

Dieta wegańska sprzyja zdrowiu – i to jest fakt naukowy. Dlatego spróbujmy chociaż w jakimś stopniu ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego na rzecz zbóż, warzyw, owoców, nasion i orzechów. Razem będzie nam łatwiej! Dlatego pobierz 7-dniowy jadłospis i dołącz do mojego tygodniowego wyzwania na diecie roślinnej.

Jadłospis ułożony jest na 2000 kcal. Jeśli nie wiesz czy jest to odpowiednia kaloryczność dla Ciebie, napisz do mnie;) Jest to jednak przeciętna ilość kilokalorii, dlatego na pewno tydzień na takiej diecie nie wpłynie zbyt istotnie na Twoją sylwetkę i zmianę cyferek na wadze.

Może trochę konkretów:

 • jadłospis składa się z 4 posiłków: śniadania – ok. 500 kcal; lunche – ok. 400 kcal; obiady – ok. 700 kcal; kolacje – ok.400 kcal
 • jest zbilansowany
 • przy każdym daniu znajdziecie ilość kcal oraz białka, tłuszczów i węglowodanów
 • przepisy nie zawsze podane są na 1 porcję, czasami na 2 lub więcej, wszystko jest napisane, na pewno zauważycie 😉
 • jadłospis jest prosty, ułożony na podstawie produktów łatwo dostępnych w supermarketach
 • na końcu jadłospisu znajdziecie listę zakupów na całą dietę
 • polecam przejrzeć na początku cały jadłospis, niektóre składniki do posiłków np. tofu do sałatki lub słonecznik trzeba przygotować wcześniej, dlatego warto się z nim zaznajomić.
 • stosujcie ten jadłospis jak chcecie: dopasujcie pory posiłków pod swój tryb dnia, wymieniajcie kolejność dni lub posiłków pod swoje smaki i ilość wolnego czasu na przygotowania dań itp., ale stosujcie go razem ze mną, chociaż przez 1 tydzień!

A kto wie, może zainspirujecie się dietą roślinną i na dłużej się z nią zaprzyjaźnicie. 🙂 Wszystkie najważniejsze informacje na temat diety wegańskiej znajdziecie tutaj.

Przepisy w jadłospisie w większości nie są mojego autorstwa, skorzystałam lub inspirowałam się osobami, które żyją na diecie wegańskiej i dzielą się świetnymi przepisami na roślinne posiłki. Polecam te strony:

Po tygodniu podzielę się z Wami moimi przemyśleniami na temat diety wegańskiej w praktyce, czy zauważyłam u siebie jakieś zmiany, co mi smakowało, a co nie. Mam nadzieję, że Wy również podzielicie się swoimi odczuciami – a więc pobierzcie i wydrukujcie jadłospis wegański i do dzieła! 😉

2 Replies to “Darmowy jadłospis wegański do pobrania – 2000 kcal”

 1. Jestem w trakcie dość intensywnego czasu zrzucania wagi, uwielbiam wszelkiego rodzaju nowinki kulinarne. W sierpniu podjęłam się postu Dawida i choć nie było łatwo to ten czas chyba jeszcze bardziej przybliżył mnie do wybierania w diecie produktów roślinnych. Owszem nie zrezygnuje całkowicie z mięsa ,ale lubię warzywa i owoce, dlatego w przyszłym tygodniu podejmę się przygotowania Twoich propozycji, kaloryczność jednak będę musiała nieco zmniejszyć. Tak wiec pobieram.

  1. Cieszę się,mam nadzieję, że posiłki będą smakować i życzę powodzenia w zrzucaniu zbędnych kilogramów 🙂

Dodaj komentarz